Ben Simmons ve Philadelphia 76ers’ın İkilemi

Canlı HD TV izleyin: Ben Simmons’ın İkilemi ve Philadelphia 76ers bir

kez daha playoff’tan elendi ve Allen Iverson hala ligde oynadığından beri Konferans Finallerine ayak basamadı. Sixers taraftarlarının öne çıkardığı acil sorunlar var ve her şey Ben Simmons ile başlıyor.

Bu gerçekten gelecek vadeden genç guardın hatası mı, yoksa organizasyonun başına hâlâ bela olan bir sorun mu var? Daha fazlasını burada Canlı HD TV İzle’de öğrenin!

The Elephant in the Room: Ben Simmons’ı 

vurmak sadece dış şut eksikliğiyle ilgili değil, aynı zamanda serbest atışıyla da ilgili. Bir NBA oyuncusu sadece basketbol oynamak için milyonlarca dolar kazanıyorsa, uygun şekilde şut atsa iyi olur. NBA tarihindeki en kötü serbest atış oyuncusu için bile hayırsever pakın %50’sinden fazlasını alamamak bile en üstte değil.

Perspektife koymak gerekirse, kötü bir serbest atış şutörü olmasıyla ünlü Shaquille O’Neal, normal bir lig pozisyonu olmayan Ben Simmons’tan yaklaşık %25 daha iyi şut çekiyor. Ben Simmons, serbest atış çizgisinde %30’luk bir isabet oranıyla, onu gelmiş geçmiş en kötü serbest atış şutörüyle aynı ligde tutuyor. 

En azından iyi bir orta menzilli şut geliştirebilseydi, altı oyuncu tamamen farklı bir takım olurdu. 

Doc Rivers suçlu mu?

Doc Rivers’ın Kobe Lakers’taki Dünya Kupası Finallerinde Boston günlerinde birçok heyecan verici dizide yer almış harika bir koç olduğuna şüphe yok. 

Ancak, Doc Rivers’ın kendine özgü birkaç başarısızlığı oldu. Aslında Doc, üç playoff maçını 3-1 önde götürerek kaybeden tek koçtur ve son seri bir sezondan önce gerçekleşti.

Ayrıca, Doc Rivers’ın daha kötü oyunculara sahip olmamasının hiçbir mazereti olamaz. Paul Pierce, Kevin Garnett, Chris Paul, Blake Griffin ve Kohy Leonard gibi tüm zamanların harikalarına koçluk yaptı.

Ancak, baş antrenör olarak görevinden sadece bir şampiyonluk kazandı. Daha da kötüsü, son Clippers selefi, Clippers ön masası tarafından geride bırakıldıktan sonra sezonun ilk konferans finallerine gitti. 

Doc Rivers’ı anlatacak çok şey var ve kazandığından çok kaybeden bir koçunuz olduğunda, bir noktada tesadüfü sorgulamanız gerekir. 76ers’ın düşündüklerinden daha fazla sorunu olabilir.

Sonuç 

Aslında, Doc Rivers bu yıl olay yerine geldi ve hiç kimse takımın sürekli olarak maruz kaldığı kayıplar için takımı suçlamamalıdır. Görev şimdi Ben Simmons’a düşüyor, çünkü henüz mahkemeye çıkmamış olan her şeyi gören umut olduğunu herkese kanıtlaması gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*